FaRkLaR Sözlük | www.FaRkLaRsozluk.com
 

                  SANAT
Sanatın Önemi

Sanat, gizli özü bulup açığa çıkarmaktır.

Sanat, uygarlığın imzasıdır.

Sanat, uyumlu ve ölçülü olma alanıdır.

                        devamı >>>

Karıştırmayın!

- GENEL ile ÖZEL
- BİRİNCİL ile İKİNCİL OLAN
- AMAÇ ile ARAÇ
- SÜREÇ ile SONUÇ
- KURAM ile UYGULAMA
- KORKU ile KAYGI

                        devamı >>>

Olmazsa Olmazlar

( Kullanılagelenler )
1.) SAĞLIKÖZGÜRLÜK
2.) ZAMAN ve ENERJİ
3.) BİLGİ ve FARKINDALIK

( Uygulanagelenler )
1.) DOĞA ve DOĞALLIK
2.) UYUM ve BÜTÜNLÜK
3.) GELİŞİM ve DEĞİŞİM

Önemli Günler
Destek

 
 
Öncelikliler   Genel
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PANO
   

HAYDİ TİYATROLARA!!!
27 Mart Tiyatrolar Günü'nüz Kutlu Olsun!


Güzelliğin ifadesidir sanat. İnsanın yapısını tamamlayan önemli bir öğe...

Sanatsız bir insan, susuz bir çiçeğe benzer ya da aydınlatmayan bir meşaleye.

Kimimiz için bir tepkidir olaylara, kimimiz için bir eğlence ama, en önemlisi halkı yansıtır kendince. Bu günlerde yeterince önem verilmiyor belki de. Terk edilmiş bir izlenim yaratıyor bende. Bir tiyatro eserini kaç kişi seyretti içimizde? Bir bale gösterisine kaç kişi gitti?

Seviyesiz programları izlemeye esir olduk, bir anlamda karanlıkta boğulduk.

Çıkaralım atalım artık şu üstümüzdeki siyah örtüyü. Aydınlanmaya hepimizin ihtiyacı var. Sanatsız kalmayalım. Seyrettikçe ya da okudukça sanat eserlerini kendimizi daha iyi algılayalım.


Tuğbagül ALTAN
8/A
Y.K. Beyatlı İlköğretim Okulu Bursa 1999

Eşref YILMAZ'ın, "ÇOCUKLAR DA YAZAR" adlı kitabından. ( GÜNİZİ KİTAPLIĞI )


GÜNÜN SÖZCÜĞÜ (TDK)

GÜNÜN SÖZCÜĞÜ (İNGİLİZCE)


SÖZLER

Sanat, doğaya eklenmiş insandır.

Sanat, gizli özü bulup açığa çıkarmaktır.

Sanat, uygarlığın imzasıdır.

Sanat, uyumlu ve ölçülü olma alanıdır.

Sanat, doğanın içindedir, sanatkâr onu görebilendir.

Sanatın özü, içsel bir deneyimi iletebilmek için dış formları kullanmaktır.

Sanatın kaynağı duyusal algıdır.

Sanatta en iyi, kâfi derecede iyidir.

Sanatçı doğayı kopya etmez, görünür kılar.

İnsanın duyarlılığı sanat ile gelişir. Duyarlılığı gelişen insan da sanat üretir.

Uygulama(pratik) ve düşünce, yavaş yavaş her sanatı ilerletir.

Felsefe, alternatifli düşünm(/c)e sanatıdır.


 
DAHA ÇOK KİTAP OKUMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM ! ÖRNEK OLALIM !

DİLİMİZE SAHİP ÇIKALIM !!!
 
 
Eğitim

Sözlükler

Sanatçılar

Sanatçılar

Unutulmayacaklar

Araçlar

 

 

Arkeoloji Müzesi ( https://muze.gov.tr/muze-detay?SectionId=IAR01&DistId=IAR )

AKM ( http://www.akmb.gov.tr )

Devlet Tiyatroları ( http://www.devtiyatro.gov.tr )

İstanbul Devlet Tiyatroları ( http://www.devtiyatro.gov.tr/DevletTiyatro/bolgeler/2 )

Tiyatro Dünyası ( http://www.tiyatrodunyasi.com )

İKSV ( http://www.iksv.org )

Kayaköy Sanat Kampı ( http://www.sanatkampi.com )

AHK ( http://www.ahk.com.tr )

Apartment Project ( http://www.apartmentproject.com )

Arkeoloji Sanat ( http://www.arkeolojisanat.com )

Art Consept ( http://www.artconsept.com )

Art & Life Dergisi ( http://www.artandlifedergisi.com )

Art Sumer ( http://www.artsumer.com )

Arte İstanbul ( http://www.arteistanbul.com )

Beşiktaş Sanat Merkezi ( http://www.besiktassanatmerkezi.com )

BKM ( http://www.bkmonline.net )

Biletix ( http://www.biletix.com )

Borusan ( http://www.borusansanat.com )

Demet İşman ( http://www.demetisman.com )

Deyim Sanat Galerisi ( http://www.deyimsanatgalerisi.com )

Ebru ( http://www.ebrusanati.com )

Erkin Gözel ( http://www.erkingozel.com )

Fotoğraf Evi ( http://www.fotografevi.com )

Galerist ( http://www.galerist.com.tr )

Gemi Modelciliği ( http://www.gemimodelcileridernegi.org )

Goblen ( http://www.goblen.com )

Hayalet Sanat Evi ( http://www.hayaletsanatevi.com )

İstanbul Çağdaş Sanat Müzesi ( http://www.istanbulmuseum.org )

İstanbul Dostları ( http://www.istanbuldostlari.org )

İş Bankası ( https://www.iskultur.com.tr )

Karşı ( http://www.karsi.com )

Kültür ( http://www.kultur.gov.tr )

Les Arts ( http://www.lesartsturcs.com )

Maya ( http://www.mayasanat.com )

Pera Sanat Galerisi ( http://www.perasanat.com.tr )

Pi Art Works ( http://www.piartworks.com )

Plastik ( http://www.lebriz.com )

Piramid Sanat ( http://www.piramidsanat.com )

Sanat Gezgini ( http://www.sanatgezgini.com )

Sanat Kütüphanesi ( http://www.sanat.kutuphanesi.com )

Sanat Log ( http://www.sanatlog.com )

Sarıyer Sanat Tiyatrosu ( http://www.sariyersanat.com )

Simya Galeri ( http://www.simyagaleri.com )

Şehir Tiyatroları ( http://www.ibst.gov.tr )

TAKSAV ( http://www.taksav.org )

Tiyatro Boyalı Kuş ( http://www.tiyatroboyalikus.com )

Tiyatro Kedi ( http://www.tiyatrokedi.com )

Tiyatrolar ( http://www.tiyatronline.com )

Turkish Paintings ( http://www.turkishpaintings.com )

Ankara Tiyatro Festivali ( http://www.ankaratiyatrofestivali.org )

Web'de ( http://www.webdekultursanat.com )

Art Students Blog ( http://artstudentsweb.blogspot.com )

 

 

Asmalı Mescit ( http://www.asmalimescit.com )

Çakınberk Galerisi ( http://www.cakinberk.com/sanat )

Doğançay Müzesi ( http://www.dogancaymuseum.org )

Galeri Baraz ( http://www.galeribaraz.com )

Galeri İst. ( http://www.galerist.com.tr )

Galeri Nev ( http://www.galerinev.com )

Galeri Selvin ( http://www.galeriselvin.com )

Gallery Yapel ( http://www.galleryapel.com )

Krisna Sanat ( http://www.krisnasanat.com )

Leyla Sabah ( http://www.leylasabah.net )

Mac Art Gallery ( http://www.macartgallery.com )

Mine Sanat ( http://www.minesanat.com )

Pera Art Gallery ( http://www.peraartgallery.com )

PG Art Gallery ( http://www.pgartgallery.com )

Proje 41 ( http://www.proje4l.org )

Semaver Kumpanya ( http://www.semaverkumpanya.com )

Tem Art Gallery ( http://www.temartgallery.com )

Terakki ( http://www.terakki.org.tr )

Tülay Çellek ( http://www.tulaycellek.com )

 


 

Art Fairs Int. ( http://www.artfairsinternational.com )

Art Press ( http://www.artpress.com )

Artxist ( http://www.artxist.com )

Avrupa Sanatçılarından Seçmeler ( http://www.artas.com )

Broadway Gallery NYC ( http://www.broadwaygallerynyc.com )

Carla Lensen ( http://www.carlalensen.nl )

Christies ( http://www.christies.com )

Damstuhltrager ( http://www.damstuhltrager.com )

Degeling ( http://www.degelingartist.com )

Flash Art Online ( http://www.flashartonline.com )

Galerie Helen ( http://www.galeriehelenelamarque.com )

NY Art Magazine ( http://www.nyartsmagazine.com )

You Tube ( http://www.youtube.com )

 

 

 


BU SAYFADA GÖRMEK İSTEDİGİNİZ BİLGİ VE/VEYA BAĞLANTILARI,
AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK İLETEBİLİRSİNİZ.
(YOU CAN SEND US YOUR INFORMATION AND/OR LINKS,
YOU WOULD LIKE TO SEE IN THIS PAGE FILLING THE FORM)

 

Ad ya da Takma Ad(Rumuz/Mahlas)
(Name or Nickname)


E-posta Adresi
(E-mail Address)

Konu/Başlık
(Subject/Topic/Title)


İçerik/Katkı/Destek/Ek/İstek/Yorum/Soru/Bozuk Adres vs. ???
(Content/Contribution/Support/Add/Request/Comment/Question/Broken Link etc. ???)

8466
( Teknik açıdan, numarayı yanındaki boşluğa girmeniz gerekmektedir. )


 

Bu sayfada arama yapmak için; klavyenizde CTRL+F tuşlarını ya da
tarayıcınızın sol üst köşesindeki [Dosya | Düzen | Görünüm] bölümündeki
[Düzen]'in altındaki "Bul" komutunu kullanınız.

(Başka sayfaların da içeriğinde arama yapmak için
aşağıdaki kutuya aradığınız sözcük ya da konuyu giriniz)

 

Bu sayfa 02 Ocak 2016 itibariyle kez ziyaret edilmiştir.

6D Bilgi Hizmetleri vs. | www.6Dtr.com       FaRkLaR Kılavuzu | www.FaRkLaR.net        GösterGe Hizmetleri
Yenilikler ve Duyurular