SANAT
Sanatın Önemi

Sanat, gizli özü bulup açığa çıkarmaktır.

Sanat, uygarlığın imzasıdır.

Sanat, uyumlu ve ölçülü olma alanıdır.

                        devamı >>>

Karıştırmayın!

- GENEL ile ÖZEL
- BİRİNCİL ile İKİNCİL OLAN
- AMAÇ ile ARAÇ
- SÜREÇ ile SONUÇ
- KURAM ile UYGULAMA
- KORKU ile KAYGI

                        devamı >>>

Olmazsa Olmazlar

( Kullanılagelenler )
1.) SAĞLIKÖZGÜRLÜK
2.) ZAMAN ve ENERJİ
3.) BİLGİ ve FARKINDALIK

( Uygulanagelenler )
1.) DOĞA ve DOĞALLIK
2.) UYUM ve BÜTÜNLÜK
3.) GELİŞİM ve DEĞİŞİM

Önemli Günler
Destek

 
 
Öncelikliler   Genel
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PANO
   

HAYDİ TİYATROLARA!!!
27 Mart Tiyatrolar Günü'nüz Kutlu Olsun!


Güzelliğin ifadesidir sanat. İnsanın yapısını tamamlayan önemli bir öğe...

Sanatsız bir insan, susuz bir çiçeğe benzer ya da aydınlatmayan bir meşaleye.

Kimimiz için bir tepkidir olaylara, kimimiz için bir eğlence ama, en önemlisi halkı yansıtır kendince. Bu günlerde yeterince önem verilmiyor belki de. Terk edilmiş bir izlenim yaratıyor bende. Bir tiyatro eserini kaç kişi seyretti içimizde? Bir bale gösterisine kaç kişi gitti?

Seviyesiz programları izlemeye esir olduk, bir anlamda karanlıkta boğulduk.

Çıkaralım atalım artık şu üstümüzdeki siyah örtüyü. Aydınlanmaya hepimizin ihtiyacı var. Sanatsız kalmayalım. Seyrettikçe ya da okudukça sanat eserlerini kendimizi daha iyi algılayalım.


Tuğbagül ALTAN
8/A
Y.K. Beyatlı İlköğretim Okulu Bursa 1999

Eşref YILMAZ'ın, "ÇOCUKLAR DA YAZAR" adlı kitabından. ( GÜNİZİ KİTAPLIĞI )


GÜNÜN SÖZCÜĞÜ (TDK)

GÜNÜN SÖZCÜĞÜ (İNGİLİZCE)


SÖZLER

Sanat, doğaya eklenmiş insandır.

Sanat, gizli özü bulup açığa çıkarmaktır.

Sanat, uygarlığın imzasıdır.

Sanat, uyumlu ve ölçülü olma alanıdır.

Sanat, doğanın içindedir, sanatkâr onu görebilendir.

Sanatın özü, içsel bir deneyimi iletebilmek için dış formları kullanmaktır.

Sanatın kaynağı duyusal algıdır.

Sanatta en iyi, kâfi derecede iyidir.

Sanatçı doğayı kopya etmez, görünür kılar.

İnsanın duyarlılığı sanat ile gelişir. Duyarlılığı gelişen insan da sanat üretir.

Uygulama(pratik) ve düşünce, yavaş yavaş her sanatı ilerletir.

Felsefe, alternatifli düşünm(/c)e sanatıdır.


 
DAHA ÇOK KİTAP OKUMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM ! ÖRNEK OLALIM !

DİLİMİZE SAHİP ÇIKALIM !!!
 
 
Eğitim

Sözlükler

Sanatçılar

Sanatçılar

Unutulmayacaklar

Araçlar

 

 

Kültürel İletişim Noktası ( http://www.ccp.gov.tr )

Arkeoloji Müzesi ( http://www.kultur.gov.tr/portal/arkeoloji_tr.asp )

AKM ( http://www.akmb.gov.tr )

Devlet Tiyatroları ( http://www.devtiyatro.gov.tr )

Devlet Tiyatroları Int. Gişesi ( http://www.dtgm.gov.tr )

İstanbul Devlet Tiyatroları ( http://www.istdt.gov.tr )

Tiyatro Dünyası ( http://www.tiyatrodunyasi.com )

İKSV ( http://www.iksv.org/bienal )

AICA ( http://www.aicaturkey.com )

Kayaköy Sanat Kampı ( http://www.sanatkampi.com )

7 Beyaz Kapı ( http://www.7beyazkapi.com )

Adana Sanat ( http://www.adanasanat.com )

ADN ( http://www.adnarts.com )

AHK ( http://www.ahk.com.tr )

Akustik Art Gallery ( http://www.akustikartgallery.com )

Altın Portakal ( http://www.altinportakal.org.tr )

Apartment Project ( http://www.apartmentproject.com )

Ares Sanat Evi ( http://www.aressanatevi.com )

Arkeoloji Sanat ( http://www.arkeolojisanat.com )

Art Ajans ( http://www.artajans.org )

Art Consept ( http://www.artconsept.com )

Art & Life Dergisi ( http://www.artandlifedergisi.com )

Art Sumer ( http://www.artsumer.com )

Arte İstanbul ( http://www.arteistanbul.com )

Artı Mezat ( http://www.artimezat.com )

Artium ( http://www.artiumsanatevi.com )

ArtLiveon ( http://www.artliveon.com )

Artzade ( http://www.artzade.com )

Atlantis Resim ve Çerçeve Galerisi ( http://www.atlantisresim.com )

Atölye Nokta ( http://www.atolyenokta.com )

Ayn ( http://www.aynartdesign.com )

Aytu Design (Takı) ( http://www.aytudesign.com )

BEKSAV ( http://www.beksav.org )

Beşiktaş Sanat Merkezi ( http://www.besiktassanatmerkezi.com )

Bizim Tiyatro ( http://www.bizimtiyatro.com )

BKM ( http://www.bkmonline.net )

Bursa Kültür Sanat ( http://www.bkstv.org )

Biletix ( http://www.biletix.com )

Bir Kültür Sanat ( http://www.birsanat.com )

Borusan ( http://www.borusansanat.com )

Cey Güzel Sanatlar ( http://www.ceyguzelsanatlar.com )

Çekirdek ( http://www.cekirdeksanat.com )

Denizler Müzayede Evi ( http://www.denizlermuzayedeevi.com )

Deyim Sanat Galerisi ( http://www.deyimsanatgalerisi.com )

Ebru ( http://www.ebrusanati.com )

E-kolay ( http://www.e-kolay.net/sehir )

El Sanatları ( http://www.turkelsanati.com )

Fotoğraf Evi ( http://www.fotografevi.com )

Galeri Art & Life ( http://www.galleryartandlife.com )

Galeri Artist Çukurcuma ( http://www.artistcukurcuma.com )

Galeri Erberk ( http://www.galerierberk.com )

Galerist ( http://www.galerist.com.tr )

Gemi Modelciliği ( http://www.gemimodelcileridernegi.org )

Gibi Yapanlar ( http://www.gibiyapanlar.com )

Goblen ( http://www.goblen.com )

Güneş Şahin ( http://www.gunessahin.com.tr )

Güzel Sanatlar Lisesi ( http://www.kadikoygsl.org )

Hayaka Artı ( http://www.hayakaarti.com )

Hayalet Sanat Evi ( http://www.hayaletsanatevi.com )

İstanbul Art List ( http://www.istanbulartlist.net )

İstanbul Çağdaş Sanat Müzesi ( http://www.istanbulmuseum.org )

İstanbul Dostları ( http://www.istanbuldostlari.org )

İstanbul Festivali ( http://www.istfest.org )

Yst. Modern Sanatlar Galerisi ( http://www.imsg.com.tr )

İş Bankası ( http://www.iskultursanat.com.tr )

Kare Sanat ( http://www.karesanat.com )

Kargart ( http://www.kargart.org )

Karşı ( http://www.karsi.com )

Kontrat Müzayede ( http://www.kontratmuzayede.com )

Kültür ( http://www.kultur.gov.tr )

Kültür-Sanat ( http://www.kultursanat.org )

Lâl Kültür Sanat ( http://www.lalkultursanat.com )

Les Arts ( http://www.lesartsturcs.com )

Live Kırtasiye ( http://www.livesanat.com )

Maya ( http://www.mayasanat.com )

Merihli ( http://www.merihli.com )

Moon and Stars Project ( http://www.moonandstarsproject.org )

P Art Magazine ( http://www.p-artmagazine.com )

P Dergisi ( http://www.pdergisi.com )

Pera Sanat Galerisi ( http://www.perasanat.com.tr )

Pi Art Works ( http://www.piartworks.com )

Plastik ( http://www.lebriz.com )

Platform Garanti ( http://www.platform.garanti.com.tr )

Plato Dergisi ( http://www.platoart.com )

Piramid Sanat ( http://www.piramidsanat.com )

Resim Evi ( http://www.resimevi.net.tc )

RH Sanat ( http://www.rhsanat.com.tr )

Sanal Müze ( http://www.sanalmuze.org )

Sanat Atölyem ( http://www.sanatatolyem.com )

Sanat Bank ( http://www.sanatbank.com )

Sanat Gezgini ( http://www.sanatgezgini.com )

Sanat Kütüphanesi ( http://www.sanat.kutuphanesi.com )

Sanat Log ( http://www.sanatlog.com )

Sanat Rehberi ( http://www.sanatrehberi.com )

Sanathane (Ebru) ( http://www.sanathane.com )

Sarıyer Sanat Tiyatrosu ( http://www.sariyersanat.com )

Schneidertempel Sanat Merkezi ( http://www.schneidertempel.com )

Simya Hareket Atölyesi ( http://www.simyasanat.com )

Simya Galeri ( http://www.simyagaleri.com )

Superonline ( http://www.superonline.com.tr/sanat )

Şehir Tiyatroları ( http://www.ibst.gov.tr )

TAKSAV ( http://www.taksav.org )

Tarz-ı Kadîm Ebru ( http://www.tarzikadimebru.com )

Tiptak ( http://www.tiptak.com )

Tiyago ( http://www.tiyago.com )

Tiyatro Boyalı Kuş ( http://www.tiyatroboyalikus.com )

Tiyatro Kedi ( http://www.tiyatrokedi.com )

Tiyatrolar ( http://www.tiyatronline.com )

Turkish Paintings ( http://www.turkishpaintings.com )

Ankara Tiyatro Festivali ( http://www.ankaratiyatrofestivali.org )

UWAW ( http://www.uwaw.org )

Web'de ( http://www.webdekultursanat.com )

Yansımalar ( http://www.yansimalar.com )

Zip ( http://www.zipistanbul.com )

Art Students Blog ( http://artstudentsweb.blogspot.com )

 

 

Asmalı Mescit ( http://www.asmalimescit.com )

Candaş Müzikal Grubu ( http://candasmusical.8m.com )

Cengiarslan ( http://www.atolyecengiarslan.com )

Çakınberk Galerisi ( http://www.cakinberk.com/sanat )

Damla Hacaloğlu ( http://www.damlahacaloglu.org )

Doğançay Müzesi ( http://www.dogancaymuseum.org )

Galeri Artist ( http://www.galeriartist.com )

Galeri Baraz ( http://www.galeribaraz.com )

Galeri Binyıl ( http://www.galeribinyil.com )

Galeri İst. ( http://www.galerist.com.tr )

Galeri Nev ( http://www.galerinev.com )

Galeri Selvin ( http://www.galeriselvin.com )

Gallery Yapel ( http://www.galleryapel.com )

Gallery Article ( http://www.gallery-article.com )

Hasan Cihat Örter ( http://www.hasancihatorter.com )

İzzet Arda Onursan ( http://www.izzetardaonursan.net )

K2 ( http://www.k2org.com )

Kanat Bayazıt ( http://www.kanatbayazit.net )

Karg Art ( http://www.kargart.org )

Krisna Sanat ( http://www.krisnasanat.com )

Levent Akaylı ( http://www.leventakayli.com )

Leyla Sabah ( http://www.leylasabah.net )

Lush Tiyatro ( http://www.lushtiyatro.com )

Lyra-Estetik ( http://www.lyra-estetik.com )

Mac Art Gallery ( http://www.macartgallery.com )

Maçka Mezat ( http://www.mackamezat.com )

Masa Projesi ( http://www.masaprojesi.com )

Mine Sanat ( http://www.minesanat.com )

Nomad ( http://http://nomad-tv.net )

Orhan Tekbaş ( http://www.orhantekbas.net )

Pera Art Gallery ( http://www.peraartgallery.com )

PG Art Gallery ( http://www.pgartgallery.com )

Proje 41 ( http://www.proje4l.org )

Safai ( http://www.safai.gen.tr )

Semaver Kumpanya ( http://www.semaverkumpanya.com )

Siyah Beyaz Art ( http://www.siyahbeyazart.com )

Şayeste Bengisu ( http://www.sayestebengisu.moonfruit.com )

Teksin Sanat Galerisi ( http://www.teksinsanatgalerisi.com )

Teku Sanat Galerisi ( http://www.tekusanatgalerisi.com )

Tem Art Gallery ( http://www.temartgallery.com )

Terakki ( http://www.terakki.org.tr )

Tershane ( http://www.tershane.org )

Tevfik İhtiyar ( http://www.tevfikihtiyar.com.tr )

Tiptak ( http://www.tiptak.com )

Tülay Çellek ( http://www.tulaycellek.com )

Ve Diğer Şeyler ( http://www.vedigerseyler.com )

Yama ( http://www.yama.com.tr )

 


 

Art Estate ( http://www.artestate.com )

Art Fairs Int. ( http://www.artfairsinternational.com )

Art Press ( http://www.artpress.com )

Arts India ( http://www.artsindia.com )

Artxist ( http://www.artxist.com )

Avrupa Sanatçılarından Seçmeler ( http://www.artas.com )

Bidoun ( http://www.bidoun.com )

Broadway Gallery NYC ( http://www.broadwaygallerynyc.com )

Byrone Pinhole`un Sayfası
( http://www.goodmedia.com/bignell/pinhole-home.html )

Carla Lensen ( http://www.carlalensen.nl )

Christies ( http://www.christies.com )

Cubism Galerisi ( http://www.indis.co.jp/cubism-asada)

Damstuhltrager ( http://www.damstuhltrager.com )

Degeling ( http://www.degelingartist.com )

Devian Art ( http://www.christies.com )

Flash Art Online ( http://www.flashartonline.com )

Galerie Gabriel ( http://www.galerie-gabriel.com )

Gallery Guide ( http://www.galleryguide.com )

Galerie Helen ( http://www.galeriehelenelamarque.com )

Impresyonist Sanatçılar ( http://www.macroart.com/art/impressionism )

Medi Muses ( http://www.medimuses.gr )

NY Art Magazine ( http://www.nyartsmagazine.com )

PC Lunsford ( http://www.pclunsford.com )

Piacult ( http://www.piacult.ch )

Sanat Koleksiyonu ( http://isaac.ksc.nasa.gov:8080/Art.html )

Sanatın Üzerindeki Gözler ( http://www.kn.pacbell.com/wired/art/art.html )

Sanatta Bugün ( http://www.arttoday.com )

Vonderbank ( http://www.vonderbank.com )

William Blake ( http://www.aa.net/~urizen/blake2.html )

Wognum Art ( http://www.wognum-art.se )

You Tube ( http://www.youtube.com )

 

 

 


BU SAYFADA GÖRMEK İSTEDİGİNİZ BİLGİ VE/VEYA BAĞLANTILARI,
AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK İLETEBİLİRSİNİZ.
(YOU CAN SEND US YOUR INFORMATION AND/OR LINKS,
YOU WOULD LIKE TO SEE IN THIS PAGE FILLING THE FORM)

 

Ad ya da Takma Ad(Rumuz/Mahlas)
(Name or Nickname)


E-posta Adresi
(E-mail Address)

Konu/Başlık
(Subject/Topic/Title)


İçerik/Katkı/Destek/Ek/İstek/Yorum/Soru/Bozuk Adres vs. ???
(Content/Contribution/Support/Add/Request/Comment/Question/Broken Link etc. ???)

9163
( Teknik açıdan, numarayı yanındaki boşluğa girmeniz gerekmektedir. )


 

Bu sayfada arama yapmak için; klavyenizde CTRL+F tuşlarını ya da
tarayıcınızın sol üst köşesindeki [Dosya | Düzen | Görünüm] bölümündeki
[Düzen]'in altındaki "Bul" komutunu kullanınız.

(Başka sayfaların da içeriğinde arama yapmak için
aşağıdaki kutuya aradığınız sözcük ya da konuyu giriniz)

 

Bu sayfa 02 Ocak 2016 itibariyle 94 kez ziyaret edilmiştir.

6D Bilgi Hizmetleri vs. | www.6Dtr.com       FaRkLaR Kılavuzu | www.FaRkLaR.net        GösterGe Hizmetleri
Yenilikler ve Duyurular