DİLLER
Dilin Önemi!

Keleci[sözü] bilen kişinün yüzünü ağ ede bir söz,
Sözü pişirip diyenin işini sağ ede bir söz.

Söz ola kese savaşı, söz ola kese başı,
Söz ola ağılı aşı bal ile yağ ede bir söz.

                        devamı >>>

Karıştırmayın!

- GENEL ile ÖZEL
- BİRİNCİL ile İKİNCİL OLAN
- AMAÇ ile ARAÇ
- SÜREÇ ile SONUÇ
- TEORİ ile PRATİK
- KORKU ile KAYGI

                        devamı >>>

Olmazsa Olmazlar

( Kullanılagelenler )
1.) SAĞLIKÖZGÜRLÜK
2.) ZAMAN ve ENERJİ
3.) BİLGİ ve FARKINDALIK

( Uygulanagelenler )
1.) DOĞA ve DOĞALLIK
2.) UYUM ve BÜTÜNLÜK
3.) GELİŞİM ve DEĞİŞİM

Gelişim

Destek

 
 
Öncelikliler   Genel
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PANO
   

Bir ahî grubundan, kendisini neşelendiren bir haber aldı Yunus. Söylediklerine göre;

Karamanoğlu Mehmet Bey, Konya'da idareyi ele almış ve hemen tellâl çağırtmış ve o tarihten sonra, ki güzel bir bahar günüymüş; dükkânda, dergâhta, bergâhta, hülâsa her yerde, Türkçe'den başka bir dil konuşulmayacağını emretmiş!..

Yunus; "Hay Allah'ım, yüce Allah'ım, dedi kendi kendine, şu güzel dile sahip çıkan bir bey oldu nihayet!..

Dilerim bundan böyle Türkçe'nin önü açık olur, zenginleşerek, daha bir güzelleşerek, ta kıyamete dek, devam eder gider."


GÜNÜN SÖZCÜĞÜ (TDK)

GÜNÜN SÖZCÜĞÜ (İNGİLİZCE)


SÖZLER

İnsan, bölünemeyen ve parçalara ayrılması olanaklı olmayan bir bütünlüktür.

İnsan, idrak edebildiğine gereksinim duyar.


ÖNEMLİ GÜNLER

Dünya Okuma-Yazma Günü (08 Eylül)

Türkçe'nin Resmi Dil Olarak Kabulü (04 Mayıs 1928)

Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Törenleri (Karaman) (12-13 Mayıs)

Türk Dil Kurumu'nun Kuruluşu (12 Temmuz 1932)

Türk Dil Kurultayı'nın Toplanması (26 Eylül 1932)

Dil Bayramı ve Avrupa Dil Günü (26 Eylül)


 
DAHA ÇOK KİTAP OKUMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM! ÖRNEK OLALIM!

DİLİMİZE SAHİP ÇIKALIM!!!
 
 
Diller'de

Araçlar

Eğitim

Üniversiteler

Çeviri

 

 

Dil Kurumu ( http://www.tdk.gov.tr )

Dil Derneği ( http://www.dildernegi.org.tr )

Dil ve Edebiyat Derneği ( http://www.ded.org.tr )

Dilimiz ( http://www.dilimiz.gen.tr )

Çeşitli ( http://www.dilimiz.gen.tr/baglantilar.html )

Dil Bilimi ( http://web.ttnet.net.tr/users/efras/DILBIL.HTML )

Dünyada ( http://anadolu.vr9.com/turkdili.html )

Çevirmenler Birliği ( http://anadolu.vr9.com/turkdili.html )

Türk Dili ve Kültürü ( http://www.turkdilivekulturu.com )

Türkçe Yaşam Dergisi ( http://www.turkceyasam.gen.tr )

Turkish ( http://www.turkishlanguage.org/turctr.htm )

 


 

İNGİLİZCE

English Club ( http://www.englishclub.net )

English Learner ( http://www.englishlearner.com )

English Online ( http://www.englishonline.net )

English Town ( http://www.englishtown.com )

Free English ( http://www.freeenglish.com )

June 29 ( http://www.june29.com )

Language Exchange ( http://www.mylanguageexchange.com )

Learning English Now ( http://www.learnenglishnow.com )

Learning Planet ( http://www.learningplanet.com )

Parlo ( http://www.parlo.com )

Telugu Student ( http://www.telugustudent.com )


 

İtalyanca Öyküler ( http://diana.thevalkyrie.com/stories/italian )

 

 

 


BU SAYFADA GÖRMEK İSTEDİGİNİZ BİLGİ VE/VEYA BAĞLANTILARI,
AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK İLETEBİLİRSİNİZ.
(YOU CAN SEND US YOUR INFORMATION AND/OR LINKS,
YOU WOULD LIKE TO SEE IN THIS PAGE FILLING THE FORM)

 

Ad ya da Takma Ad(Rumuz/Mahlas)
(Name or Nickname)


E-posta Adresi
(E-mail Address)

Konu/Başlık
(Subject/Topic/Title)


İçerik/Katkı/Destek/Ek/İstek/Yorum/Soru/Bozuk Adres vs. ???
(Content/Contribution/Support/Add/Request/Comment/Question/Broken Link etc. ???)

7190
( Teknik açıdan, numarayı yanındaki boşluğa girmeniz gerekmektedir. )


 

Bu sayfada arama yapmak için; klavyenizde CTRL+F tuşlarını ya da
tarayıcınızın sol üst köşesindeki [Dosya | Düzen | Görünüm] bölümündeki
[Düzen]'in altındaki "Bul" komutunu kullanınız.

(Başka sayfaların da içeriğinde arama yapmak için
aşağıdaki kutuya aradığınız sözcük ya da konuyu giriniz)

 

Bu sayfa 02 Ocak 2016 itibariyle 134 kez ziyaret edilmiştir.

6D Bilgi Hizmetleri vs. | www.6Dtr.com       FaRkLaR Kılavuzu | www.FaRkLaR.net        GösterGe Hizmetleri
Yenilikler ve Duyurular